Faktura zbiorcza – czy to się opłaca?

Dokument, w postaci jednej, zbiorczej faktury zawierającej w sobie wszystkie transakcje z danym kontrahentem, to rozwiązanie godne polecenia w szczególności dla mikro i małych przedsiębiors

Zmiana stawki VAT na usługi pocztowe

Wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2013 r.

Zmiana niektórych warunków dotyczących przemieszczania towarów w wewnątrzwspólnotowym nabyciu (WNT) oraz dostawie (WDT) towarów

Wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2013 r. zmiany, powodują zmianę niektórych warunków związanych z przemieszczeniem towarów w wewnątrzwspólnotowym nabyciu (WNT) oraz dostawie towarów.

Podatek od nieodpłatnie przekazywanych towarów.

Wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2013 r. zmiany, powodują wprowadzenie podatku od nieodpłatnie przekazanych towarów, przy których nabyciu przysługiwało prawo do doliczenia podatku VAT.

Podwyższenie stawki VAT dla niegazowanych napoi bezalkoholowych, które zwierają

Wprowadzone z dniem 1 kwietnia 2013 r. zmiany, powodująpodwyższenie stawki VAT do 23 % dla niegazowanych napoi bezalkoholowych, które zwierają:

Zmiany w stawkach VAT od 1 kwietnia 2013 r.

W poniższym artykule przekazujemy informacje na temat najważniejszych zmian w stawkach VAT, obowiązujących od 1 kwietnia 2013 roku, na podstawie nowelizacji ustawy o VAT, które dotyczą:

Od 1 marca wyższe stawki diet za podróże służbowe

Od 1 marca w przypadku dwudniowej podróży służbowej pracownik otrzyma 60 zł diety,  zamiast 46 zł jak w przypadku takiej samej podróży do końca lutego 2013r.

W dalszym ciągu dieta nie będzie przysługiwała  pracownikowi, któremu zapewniono bezpłatne całodzienne wyżywienie. Natomiast dodatkowo od marca wchodzi nowy przepis, którego do tej pory nie było, dotyczący przypadku kiedy pracownikowi w krajowej podróży służbowej częściowo zapewniono bezpłatne posiłki np. jeden lub dwa bezpłatne posiłki. W przypadku zapewnienia częściowego wyżywienia, pracownikowi nie będzie przysługiwała cała dieta, ale tylko jej określona część. Przyjęty został następujący podział diety:
- śniadanie stanowi 25% diety,
- obiad stanowi 50% diety,
- kolacja stanowi 25% diety.

Finite na Facebooku!

Śpieszymy donieść wszystkim Klientom i sympatykom Finite, że z dniem 1 marca 2013 roku startujemy na Facebook'u!

Zmiana dotycząca zasad powstawania obowiązku podatkowego

Zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT od lipca 2013 roku data wystawienia faktury przestanie decydować o momencie rozliczania podatku, będzie on ściśle związany z dostawą towarów lub wykonaniem usługi.

Strony